galynash (galynash) wrote,
galynash
galynash

🇺🇦🇺🇸 Зустріч П.О.Порошенка з делегацією із США

Сьогодні Петро Олексійович у складі голів фракцій зустрівся з сенаторами і конгресменами США.
2/6/2021
🇺🇦 *Людмила Крижановська*:
Представники Сенату США привітали відзнакою Порошенка за проведені реформи в Україні за часи його каденції.
🇺🇦 *Надія Шинкаренко*:
Як відомо, до України прибула представницька делегація американських сенаторів, для обговорення ситуації в Україні на тлі російської агресії.
Вони наголосили, що підтримують Україну в її прагненні реалізувати свої євроантлантичні амбіції, проте Україна зобов'язана продовжити реформи.
П'ятий презедент, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко, під час зустрічі з делегацією сенаторів США, які перебувають в Україні, звернувся з проханням організувати зустріч американського та українського президентів до переговорів Байжен-Путін.
🇺🇦 *Петро Порошенко*:
В Україну приїхали добрі і надійні друзі – сенатори, яких я знаю багато-багато років, і які під час своєї каденції допомагали нам дуже високо тримати питання України у порядку денному, допомагали забезпечити двосторонню підтримку України у Конгресі США.
Сьогодні я їм подякував за це, і ми домовилися про зустрічі у Вашингтоні. Моїм першим проханням було, щоб зустріч із президентом Зеленським і президентом Байденом відбулася до зустрічі Байдена з Путіним у Женеві. Тому що «Нічого про Україну без України» – принцип, який був абсолютно жорсткою, бетонною вимогою під час моєї каденції, ми точно маємо його зберегти. Не може доля України обговорюватися без її участі.
Друга позиція була по «Північному потоку-2». Німецька делегація зараз поїхала до Вашингтону, і ми твердо переконані, що, незважаючи на абсолютно провальну позицію українського президента у забезпеченні продовження санкцій по «Північному потоку-2», є шанси повернути ті санкції, які були запроваджені ще під час роботи зі США нашої команди. На жаль, це яскраво демонструє відсутність ефективного діалогу між президентом України і Сполученими Штатами.
Третя позиція була щодо НАТО. Те, що стало уже рутиною під час нашої каденції, бо Україна постійно була присутня на всіх самітах НАТО, змінилося – ані в 2019, ані у 2021 Україну не запрошують.
На сьогоднішній день нам треба активізувати питання хоча б по оборонній угоді, яку треба підписати по поставках летальної зброї. Попросив членів американського Сенату повпливати, щоб ми повернулись до цієї надзвичайно важливої для України теми. І щоб План дій щодо членства в НАТО, щоб реформи оборонного сектору нашої держави були обов’язково продовжені.
Також мені було приємно почути подяку за великий обсяг реформ, який був зроблений нашою командою включно з антикорупційної реформою, створенням незалежної антикорупційної структури, початком судової реформи, реформи децентралізації, реформи сектору безпеки, змінами до Конституції у частині ЄС та НАТО. Це свідчить, що наші американські партнери дуже ретельно слідкують за Україною і ставляться до цього, як до дуже важливої для американців теми. Не скористатися цим є, звичайно, абсолютною недолугістю.
Ще раз наголошую, всередині країни ми можемо чубитися. Всередині країни у нас є безліч обґрунтованих претензій до пана Зеленського, починаючи від руйнації системи соціального захисту, підвищення тарифів на тепло, газ, електроенергію, яке вже із вчорашнього дня відчув на собі кожен українець.
Ми маємо дуже серйозні претензії кадрові, безпекові, щодо ситуації в армії, із децентралізацією. Серйозний бекслайд, або руйнацію реформ, починаючи від реформ корпоративного управління і завершуючи реформою державної служби.
Але ми маємо об’єднатися і демонструвати внутрішню єдність у питаннях стратегічних, у питаннях проведення зовнішньої політики. Саме це я продемонстрував під час зустрічі із найвпливовішими представниками сенату Сполучених Штатів Америки. Дуже сподіваюся, що нам ще вдасться виправити ті провали зовнішньої політики, які допустила команда влади.
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments