galynash (galynash) wrote,
galynash
galynash

У дев’ятнадцятому столітті антивакси залякували населення НЕ чіпами, а КОРОВАМІ🐄🐄🐄


Ця карикатура 1802 року англійського карикатуриста Джеймса Гілрея (1756–1815) є яскравим нагадуванням про те, що суперечки навколо вакцинації давні, як і перші дні самої процедури.
Англійський лікар Едвард Дженнер (1749–1823) у скромній брошурі підсумовує свій успіх у створенні імунітету до смертельної хвороби віспи шляхом щеплення пацієнтів коров’ячою віспою, відносно доброякісним вірусом великої рогатої худоби. Це відкриття проклало шлях до профілактики захворювання, яке спричиняло приблизно 400 000 смертей на рік лише в Європі протягом вісімнадцятого століття.
На карикатурі лікар, здається, цілком байдужий до долі щойно щеплених, які панікують, коли мініатюрні корови вириваються з їхніх тіл, а один нещасний проростає пару рогів.
Протягом дев’ятнадцятого століття опір вакцинації коливався у відповідь на повторювані спалахи хвороби, політичні умови та намагання пом’якшити найбільш провокаційні закони, спрямовані на заохочення їх дотримання. У той же час успіхи та невдачі поєднувалися з постійним покращенням ефективності, доступності, введення та безпеки самої вакцини.
За оцінками, віспа спричинила понад 300 мільйонів смертей протягом двадцятого століття, перш ніж організовані глобальні зусилля з ліквідації хвороби за допомогою масової вакцинації змогли знищити вірус у всьому світі.
Останній зареєстрований спалах віспи стався в 1978 році в результаті випадкового витіку в дослідницькій лабораторії у Великобританії. У 1980 році Всесвітня асамблея охорони здоров’я офіційно оголосила світ вільним від природної віспи, зробивши її першим і єдиним інфекційним захворюванням людини, яке було знищено завдяки втручанню медичної науки.
Посилання (англійською ) The cow-pock,-or-The wonderful effects of the new inoculation!= Коров’яча віспа врятувала людей - чудові ефекти нової щеплення! Submitted by Sandra Carpenter on Thu, 02/25/2021 - Переклад мій.

https://www.themorgan.org/blog/cow-pock-or-wonderful-effects-new-inoculation
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments