galynash (galynash) wrote,
galynash
galynash

🇺🇦УКРАЇНСЬКІ РЕФОРМИ🇺🇦 частина 2 Адміністративно-територіальна реформа

ПАВЛО ПРАВИЙ 04.04.2018 Ви знаєте, що таке ОТГ? Ота «децентралізація», яка буксуючи, з величезним скрипінням через саботування місцевих чиновників зокрема, все ж таки рухається.
Раніше на будівництво даху сільської школи обласні та районні адміністрації випрошували кошти в Києві. Не лише мери обласних центрів, але й невеличких районних містечок буквально жили в Києві, «вибиваючи» кошти. Люди посвячені не дадуть збрехати.
Зараз кошти передано безпосередньо в об’єднані територіальні громади. В деяких райдержадміністраціях через це бюджет удвічі скоротився. Відтепер від членів громад залежить питання куди і як витрачати кошти. Від членів громад залежить контроль за цими коштами, адже вони самі обрали собі очільників, тож відповідають за їхню роботу.
А скільки ж коштів мають за законом ОТГ, щоб ремонтувати школи, амбулаторії, місцеві дороги, клуби тощо? Ціна питання – близько 14 тис. грн на рік на кожного члена громади. Якщо громада наразі не заробляє цю суму — їй надходить з бюджету субвенція. Повз чиновників обласного та районного масштабу. Наприклад, Білозірська ОТГ як найбільша за кількістю населення отримала минулого року з державного бюджету 7 млн 300 тис гривень.
Але це не все. Головна ідея ОТГ в тому, що їм надано практично ті самі права, що й Кабінету міністрів. *Громади мають право створювати власні підприємства, кооперативи, залучати міжнародних інвесторів, будувати школи, електростанції, заводи без обов’язкового дозволу з Києва. Все залежить від самих людей*
Висновок: ніякої «бутафорії» в децентралізації немає. Є реальна глибока реформа, метою якої є змусити членів громади заробляти самим і розбудовувати свої ОТГ без огляду на Київ.
Але знаходяться чимало тих, хто і цю реформу поливає брудом. Аякже: це ж які гроші проходять повз кишені чиновників різного рівня! Це скільки можливості для «розпилів» та «відкатів» зникло! В цій компанії крадїїв коріння «народного імпічменту» з яким носиться Києвом купка проплачених маргіналів.
Звичайно, і тут не без недоліків та шорстких моментів, але ми рухаємося й удосконалюємося. Проблем багато, наприклад, велика кількість неспроможних ОТГ, але вони цілком «робочі».
P.S.: «… я не перелічуватиму зараз список реформ, які були впроваджені в дуже важких умовах, проте, якщо ви цього не бачите – ви або ідіоти, або люди з обмеженою точкою зору. Якщо ви сумніваєтесь, скажіть мені, і я вам висловлю весь список надзвичайних амбіційних реформ, які були розпочаті». Це не слова якогось там блогера. Це слова посла Евросоюзу в Україні Хьюга Мінгареллі.

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments