galynash (galynash) wrote,
galynash
galynash

Як в Україні ничегониделаеца. Частина 84 (огляд)

Оригинал взят у oleg_leusenko в Як в Україні ничегониделаеца. Частина 84 (огляд)
Ссылки на все части дайджеста "Як в Україні ничегониделаеца" находятся здесь

За півроку в Україні було побудовано 79 нових об'єктів відновлювальної енергетики потужністю 182,7 МВтЗа шість місяців 2017 року в Україні було побудовано 79 нових об'єктів відновлювальної енергетики сумарною потужністю 182,7 МВт.
Згідно з аналітичним звітом експертної групи IB Centre, за вказаний період було зведено 67 нових сонячних електростанцій, передає ibcentre.org, пише Зроблено в Україні.

«За I півріччя загальні потужності сонячних електростанцій зросли на 132 МВт або на 23% відносно показника станом на 1 січня 2017 року - до 705 МВт», - йдеться у звіті.

Згідно з даними Української Вітроенергетичної Асоціації, потужності вітропарків зросли за звітний період на 20,7 МВт (+4,7% з початку року) - до 458,7 МВт. «Це зростання забезпечив вітропарк "Старий Самбір 2", введення якого в експлуатацію заплановане на вересень 2017 року», - пояснюють експерти.
Тим часом потужності малих ГЕС та об'єктів електрогенерації на біомасі за І півріччя зросли на 2 МВт – до 120 МВт і до 33 МВт відповідно.

За шість місяців 2017 року інвестиції в проекти ВДЕ перевищили €210 млн.

Станом на 1 червня 2017 року загальні потужності відновлювальних джерел електроенергії в Україні, включаючи об'єкти сонячної та вітрової енергетики, малої гідроенергетики та електростанцій на біомасі(біогазі) склали 1461,7 МВт.
За даними IB Centre, до кінця 2017 року українські та зарубіжні девелопери реалізують в Україні понад 70 нових інвестиційних проектів у сфері відновлювальної енергетики загальною встановленою потужністю понад 430 МВт.

«У II півріччі в Україні буде побудовано 57 нових великих і середніх, а також кілька сотень малих дахових сонячних електростанцій із сумарною потужністю близько 360 МВт, - запевняють експерти. - У сегменті вітрової енергетики приріст очікується на рівні понад 50 МВт - до 510 МВт, у малій гідроенергетиці - на рівні 0,8 МВт – станції будуть побудовані у рамках модернізації та розширення потужностей існуючих малих ГЕС, у сегменті біомаси прогноз зростання потужностей складає 4 МВт до 37 МВт - електрогенерація та понад 26 МВт до 306 МВт – тепло генерація».

Таким чином, за підсумками 2017 року загальні потужності об'єктів відновлювальної енергетики в Україні можуть сягнути рівня 1,9 ГВт, що складатиме понад 4,3% в загальному енергобалансі.

В Украине растет количество прибыльных молочных хозяйствВ июле 2017 года среднестатистический профессиональный производитель молока в Украине получал в среднем на одном литре на 55,3% больше прибыли, чем в июле 2016 года. Об этом пишет экономист инвестиционного отдела Продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН (Food and Agriculture Organization, FAO) Андрей Ярмак на своей странице в Фейсбуке.

"Еще в апреле 2017 года производство (молока - авт.) было более прибыльным, чем в том же месяце предыдущего года на 23%, то в июле разница впервые превысила 50% и составила 55,3%", - отметил Ярмак.

Фото Andriy Yarmak.

Он добавил, что также впервые за полгода в июле 2017 года на 1,3% вырос индекс доходности производства молока, по сравнению с июнем.

Ярмак подчеркнул, что на сегодня в Украине прибыльными хозяйствами могут быть те, которые доят 5,5 тыс кг молока на корову в год. Эксперт отметил, что в прошлом году предел доходности превышал 7 тыс кг. По словам Ярмака, это является показателем того, что в Украине растет количество прибыльных молочных хозяйств.

Как сообщалось ранее, с начала 2017 года в целом доходность производства молока в Украине выросло на 34%, чем за такой же период 2016 года. При этом, она была самой высокой за последние три сезона.

Кривий Ріг перевів майже всі вуличні ліхтарі на LED-освітленняУ місті вже встановили майже 1700 енергоощадних ламп в рамках програми модернізації зовнішнього освітлення, реалізацію якої розпочали два з половиною роки тому, передає ICTV Факти.

LED-освітленням обласного центру керують з однієї кімнати. «Кривий Ріг розбитий на сім районів, у кожному є певна кількість терміналів, тобто шкафів, від яких живиться 10-12 вулиць”, – оператор диспетчерської служби ТОВ «Криворіжелектромонтаж» Ольга Блажко.

Реалізація проекту дозволила перейти місту на безперебійне нічне освітлення. Наразі у Кривому Розі планують замінити ліхтарі у парках і скверах, також освітити LED-лампами пішохідні переходи та нерегульовані перехрестя.

Згідно з попередніми підрахунками, LED-світильники, лінзи яких розсіють промені і радіус освітлення яких зростає у кілька разів, дозволять місту економити 50-80% електроенергії у порівнянні зі звичайними лампами. «Тепер освітлення однієї вулиці можна порівняти з роботою одного електрочайника», – зазначають у мерії.Примітно, що освітити найдовше місто у Європі допомогли люди з вадами зору, які збирають LED-світильники у обласному центрі. Потужності виробництва, на якому працюють 120 людей з особливими потребами, вражають: за місяць підприємство виробляє до 20 тис. приладів для внутрішнього освітлення та 10 тисяч – для зовнішнього. У програму модернізації вуличного освітлення Кривий Ріг вже інвестував 27 мільйонів гривень.

Нафтогаз в 2017 году заплатил почти 72 миллиарда в бюджетЗа январь - июль 2017 года НАК «Нафтогаз Украины» уплатил в государственный бюджет Украины 71,8 млрд грн налогов и дивидендов. Об этом сообщила пресс-служба Нафтогаза.

«За семь месяцев 2017 года группа Нафтогаз уплатила в государственный бюджет 71,8 млрд грн налогов (согласно оперативным данным на 1 августа 2017 г.) и дивидендов. Поступления от группы Нафтогаз составили 16% общих доходов государственного бюджета за семь месяцев 2017 года», - сообщили в НАК. Как отмечают в компании, группа "Нафтогаз" остается крупнейшим плательщиком налогов в Украине.

В Дніпрі лікарні переходять на опалювання альтернативним паливомУ 4-й клінічній лікарні Дніпра будують сучасну котельню, яка працюватиме на альтернативному паливі. Вона буде опалювати медичний заклад і три житлові будинки поряд, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Ми активно впроваджуємо енергоефекктивні технології. За два останні роки перевели на твердопаливне устаткування понад три десятки котелень у дитсадках, школах та медзакладах. Загалом в області вже більше сотні котелень на альтернативному паливі. Вони екологічні та економні – це суттєве заощадження бюджетних коштів», – зазначив Валентин Резніченко.

Раніше в міській клінічній лікарні № 4 була зношена та недостатньо потужна система опалення. Тепер на службовому дворі медзакладу буде сучасна котельня – вже звели приміщення, встановили п’ять котлів вітчизняного виробництва, один з них – резервний.

«Котельня ефективна, з високим коефіцієнтом корисної дії. Всі споживачі будуть отримувати якісне тепло зі знижкою, на відміну від абонентів комунальних мереж. Енергоефективність будівлі лікарні підвищиться на 20-30 відсотків», – розповів підрядник Дмитро Новосад. Котельня працюватиме на соняшникових пелетах, газ там не використовується.

«Ми вирішуємо проблему тепла в лікарні, у навколишніх будинках. Це інвестиції, це нові робочі місця, податки, які йдуть до бюджету. Виробник палива – пелетів – теж з Дніпропетровщини. Минулого року ми запустили такі котельні в Марганці та Покрові, тепер – готуємо до роботи цю», – розповів радник голови ДніпроОДА з інновацій Юрій Голик.

Системе ProZorro уже год: экономия превысила 19 миллиардовПремьер-министр Владимир Гройсман заявляет, что благодаря системе ProZorro за год удалось сэкономить 19,1 млрд грн. Об этом он сообщил в Facebook.

В частности, глава правительства отметил, что ровно год назад произошел полный переход на электронные публичные закупки через систему ProZorro для всех сверхпороговых тендеров.

"Благодаря ProZorro за год нам удалось сэкономить 19,1 млрд гривень государственных средств. Это - очень высокий показатель, который, однако, имеет потенциал к росту", - написал Гройсман.

Он отметил, что за эти 365 дней система доказала свою эффективность: количество проведенных процедур возросло на 550%, количество участников - на 384%, сумма объявленных торгов увеличилась почти в 10 раз - с 75 млрд грн до 725 млрд грн.

Глава правительства поблагодарил за работу всю команду, которая работала над системой публичных электронных закупок ProZorro, Министерство экономического развития и торговли Украины и лично первого заместителя министра экономического развития и торговли Максима Нефедова.

На Рівненщині почали вирощувати арахісУ селі Шубків, що у Рівненському районі на Рівненщині, аграрії почали вирощувати арахіс, який на українських теренах не культивується. Про це повідомляє golos.com.ua, передає Агровері.

Щоправда, науковці Інституту господарства Західного Полісся відвели під нього експериментальну ділянку. Опікується цією культурою, батьківщина якої Південна Америка, молодший науковий співробітник Володимир Браценюк.

Науковець, зокрема, зазначає: «Це спроба адаптувати арахіс до української землі і, якщо експеримент вдасться, закласти культуру для вирощування в Україні. Арахіс дуже любить тепло, сонце і вологу. У порівнянні з американськими чи африканськими теренами, на українських тепла для арахісу поменше. Водночас маємо доволі поживний ґрунт. Як у ньому приживеться арахіс, покаже осінь, коли збиратимемо перший врожай. Спостереження за розвитком рослин дає хорошу надію на врожай: на одній рослині прижилося та росте не один десяток бобів. З вегетацією до 170 днів арахіс чимось схожий на картоплю, його плоди дозрівають у закритому ґрунті».

Винниччина планирует стать центром гастротуризма


Фото: vezha.vn.ua

Винничане презентовали проект «Гастро-гид Винницкая область», в рамках которого будут искать аутентичные подольские блюда, рецепты, разрабатывать гастромаршруты и учить кулинарных гидов. Об этом сообщает винницкий информационный портал Vezha.vn.ua.

"Этот проект представит ту часть Винниччины, которую мы все знаем и любим с детства, но которая сегодня еще очень мало представлена. Туристы еще не знают, насколько вкусная и разнообразная кухня нашего региона. Проект поможет раскрыть потенциал Винницкой области, как" региона вкусов " и достаточно большого количества "замиксованых" культур, дали толчок для развития подольской кухни", - рассказала менеджер проекта Елена Павлова.

По ее словам, уже через два месяца 20 человек, не равнодушных к подольской кухне, начнут обучение на специалистов по сопровождению туристов в Винницкой области во всем, что касается еды. Подавать свои кандидатуры все желающие могут в течение двух месяцев на странице в сети Facebook. Для этого не нужно иметь специального образования.Вне конкурса смогут пройти люди с инвалидностью, для которых обучение будет бесплатным. Однако то, как будет проходить сам конкурс будущих гастрогидов, организаторы решат в ближайшее время. Обучение гидов продлится около полугода.

"Они будут изучать подольскую замочную кухню, мещанскую, городскую и сельскую кухни, еврейскую и другие кухни тех национальностей, которые проживали на Винниччине", - пояснила Павлова.

Среди гастрономических «изюминок», которыми славится регион, - винницкое сало, винницкий хрен, картофель по-улановски, кровянка, помидоры с чесноком. Кроме того, на презентации проекта был представлен салат из сырой свеклы, сыра и соуса из меда, бальзамического уксуса и масла (вариация итальянской кухни), жареные в яйце баклажаны, брынза, мятно-огуречно-сметанный соус и другие блюда.К тому же в рамках проекта будут разработаны 15-20 тематических гастротуров по Винницкой области. Организаторы отметили, что будут делать акцент не на ресторанах, а на частных усадьбах, где жители выращивают уникальные растения или сохранили старинные семейные рецепты и готовы поделиться блюдами с потенциальными туристами. Планируется, что маршруты будут сформированы в начале следующего туристического сезона.

Среди запланированных, в частности, - уникальный гастрономический тур по произведениям Михайла Стельмаха."Если прочитать его произведения, то найдем много потерянных вещей, которые мы когда-то сеяли, выращивали и употребляли, но забыли и потеряли. Это, фактически, расширение спектра блюд, которые мы можем потреблять и которые будут полезными", - подчеркнула менеджер проекта.По мнению Павловой, гастрономический туризм имеет к тому же важную экономическую составляющую, потому что помогает выжить маленьким крафтовой производствам: например, по изготовлению лавандового меда, малиновых закруток и тому подобное.

На Луганщине начали снимать фильм по роману ЖаданаСъемочный период фильма "Ворошиловград" начался 31 июля в г. Старобельск, что на Луганщине. Об этом сообщает пресс-служба Госкино, при поддержке которого создается фильм.

"Съемочный период картины будет длиться до сентября этого года. В прокате фильм ожидается уже в 2018-ом. Экранизацию одноименного произведения Сергея Жадана осуществляет режиссер Ярослав Лодыгин, для которого эта полнометражная работа является дебютной. Лента создается в копродукции Украины (компания Limelite) и Швейцарии (Film Brut)", - говорится в сообщении.

Оператор-постановщик - Сергей Михальчук, продюсер - Владимир Яценко. Сценарий фильма написали Сергей Жадан, Ярослав Лодыгин и Наталья Ворожбит".

Сергей Жадан сыграет одну из эпизодических ролей. В главных ролях Олег Москаленко (Герман), Алексей Горбунов (пастырь), Владимир Ямненко (Коча), Руслана Хазипова (Оля), Георгий Поволоцкий, Евгения Муц (Катя), Игорь Портянко.

По сюжету, Герман возвращается в городок своего детства в степях Донбасса, чтобы найти пропавшего брата и спасти его бизнес. Однако реальность оказывается шаткой, будущее - неопределенным, а прошлое вызывает острую ностальгию. Эта лирическая и жесткая, социальная и метафизическая, меланхолическая и реалистическая история полна безграничных пространств, воспоминаний, сновидений, мечт, джаза и духа настоящей дружбы.

Напоминаем, что по версии литературной премии ВВС Украина роман "Ворошиловград" был признан лучшей украинской книгой десятилетия. Произведение также получило швейцарскую литературную премию Фонда Яна Михальски.

Госкино предоставляет фильму 15,49 млн грн, что составляет половину общей стоимости производства.

До кінця 2017 року на Вінничині мають намір запустити шість сміттєсортувальних станційДо кінця 2017 року на території Вінницької області мають намір запустити шість сміттєсортувальних станцій. Запровадження кардинальних змін передбачає власна стратегія поводження з твердими побутовими відходами регіону, передає EcoTown.

Як зазначив голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник, дo пoчaтку 2018 рoку в усіх районах області організують переробку сміття. «З 1 січня 2018 року законодавчо буде заборонено захоронення на сміттєзвалищах несортованих відходів: статтею 32 Закону України “Про відходи” передбачений обов’язок створення умов для реалізації роздільного збирання побутових відходів, а з початку наступного року встановлюється заборона на захоронення не перероблених (необроблених) побутових відходів, – пояснює чиновник. – Ми плануємо кaрдинaльнo змiнити ситуацію зі сміттям вже у 2017 році».

Для Вінничини найбільш вигідна стовідсоткова переробка твердих побутових відходів, наголосив Анатолій Олійник. «Облаштування Стадницького полігону: видобуток газу та електроенергії – це перші кроки, які Італія, приміром, зробила тридцять років тому, – каже. він. – Наразі ми плануємо створити шість сортувальних станцій, а в перспективі – збудувати кілька заводів, які б переробляли органічні відходи у біогаз та біологічні добрива, що дасть можливість діяти в області ринковим відносинам”.

Голова обласної ради нагадав, що у 2015 році Вінницька область – єдина в Україні – отримала грант на реалізацію спільного проекту з італійською стороною у галузі управління відходами під назвою “Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення та вдосконалення професійних навичок у галузі управління відходами у Вінницькій області”.

«Загальна вартість виграного проекту становить 79 714 євро, грантові кошти – 39 755 євро, решта – власний внесок учасників, – уточнив Анатолій Олійник. – Проект реалізовуватиметься до 31 серпня 2017 року».

На Вінничині плануюють завершити ліквідацію стихійних сміттєзвалищ та укладання угод на вивіз побутових відходів, привести у належний санітарний стан сміттєзвалища населених пунктів області, відновити та перенести їх межі, створити захисні лісові насадження, визначити земельні ділянки сміттєзвалищ, які потребують рекультивації. Серед пріоритетних завдань і забезпечення виконання вимог Закону України “Про відходи” в частині укладання договорів на збір та вивіз побутових відходів на полігони складування.

За даними директора Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА Сeргiя Вoлкoва, кількість відходів, якi захoрoнюються нa пoлiгoнaх Вінничині щорічно збільшується на 1,4 млн м3.

«Сьoгoднi в oблaстi нaрaхoвується 784 пaспoртизoвaних пoлiгoнів для склaдувaння смiття, пeрeвaжнa бiльшiсть яких нe вiдпoвiдaє нoрмaм тa вимoгaм сучaснoгo зaкoнoдaвствa, – зауважив посадовець. – Послугами вивезення твердих побутових відходів, які надає 61 підприємство різних форм власності, охоплено 84% населення, при цьому зношеність транспорту, який забезпечує вивезення твердих побутових відходів, сягає 68%». За словами Сeргiя Вoлкoва, найголовніша проблема – недостатнє усвідомлення населенням необхідності належного поводження з відходами.

Украинский аграрный экспорт в ЕС увеличился в первом полугодии на 31,4%Украинский аграрный экспорт в ЕС за январь-июнь 2017 года увеличился на 31,4% или на $663,4 млн, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года и составил 2,774 млрд долл. США. Об этом сообщает на сайте Минагро Украины.

«Сегодня страны ЕС стабильно занимают второе место в региональной структуре нашего аграрного экспорта. По результатам первого полугодия 2017 года их доля составляла 34,9%. Общий внешнеторговый оборот между Украиной и странами ЕС увеличился на 24,1%, или на 739,3 млн долл. США, по сравнению с аналогичным периодом 2016 года, и составил 3 802,8 млн долл. США. Это конкретный результат действия Соглашения о ЗСТ между Украиной и ЕС», - рассказала заместитель министра аграрной политики и продовольствия Украины по вопросам евроинтеграции Ольга Трофимцева.

Она добавила, что среди лидеров-импортеров были Нидерланды с долей в общем экспорте в ЕС 17,6%, Испания – 17%, Италия – 13,5%, Польша – 12,1%, Франция – 6,8%, Германия – 6,7%, Великобритания – 3,8%, Португалии – 3,3%, Бельгия – 3 % и Венгрия – 2,1%.

Українсько-британська компанія Stiletto Systems представила кулі, здатні пробивати броньовані машини


Українсько-британська компанія Stiletto Systems Ltd. розкрила подробиці нової кулі BS-13 для Defence Blog. А також оновлення боєприпасів для снайперських та штурмових гвинтівок, пише Зроблено в Україні.

Нова серія боєприпасів від Stiletto Systems призначена для підтримки операцій тактичного рівня на полі бою. Нові боєприпаси передбачають пробиття усіх сучасних бронежилетів та легких броньованих машин включаючи бойові машини піхоти.

BS-13 – це спеціальна бронебійна куля, калібру 7.62 мм, для далекобійної снайперської гвинтівки STL-016, яка також розроблена компанією Stiletto. Куля здатна пробивати бронепластини 20 мм товщиною на відстані до 450 метрів.

Українські військові з фахівцями зі «Stiletto Systems» провели балістичні випробування нового типу боєприпасів для стрілецької зброї, щоб підтвердити точність заявлених технічних характеристик.

Метою повномасштабного балістичного випробування була порівняльна оцінка пробивної спроможності сучасних куль, розроблених компанією Stiletto Systems під час стрільби по фронтальним елементам бойових машин піхоти (БМП).

Відстань від зброї до броньованих мішеней становила 220 метрів. Згідно з повідомленням військовослужбовців, патрон BS-13 7,62х51 мм, виконаний Stiletto Systems на відстані 220 метрів і при куті нахилу 0° пробив пластини броньованої сталі «ARMSTAL 500» товщиною 20,5 мм.

Балтістичне випробування підтвердило, що розробка Stiletto Systems Ltd. може зупинити бронетранспортери включаючи бойові машини піхоти на відстані до 450 метрів.

Среди туристов растет популярность ХарьковаКоличество людей, которые приезжают в Харьков как туристы, увеличилось по сравнению с 2016 годом примерно на 30%. Об этом во время семинара заявила начальник отдела департамента международного сотрудничества Юлия Згурская, сообщается на сайте Харьковского городского совета.

По словам чиновницы, пока ни один город Украины не может собрать точную статистику посещений. Рост количества туристов в Харькове наблюдается по информации о туристической плате, по отзывам отелей, в которых выросло количество гостей, и по информации экскурсоводов, услугами которых стали чаще пользоваться.

«Очень важно сделать Харьков еще более комфортным и привлекательным для туристов. Пять лет назад наш город туристы практически не посещали, а сегодня люди видят Харьков уже не просто как промышленный центр, а как красивый, интересный город со своей историей. Мы продолжаем развивать эту сферу согласно Стратегии развития города до 2020 года, принятой на сессии городского совета. Деловой и событийный туризм - основные направления для Харькова», - сообщила Згурская.

Кроме того, в Харькове занимаются социальным туризмом - проводят экскурсии для детей, у которых нет возможности и средств лучше узнать родной город.

Менеджер компании-организатора семинара Анар Заманов отметил, что у Харькова большой туристический потенциал. По статистике посещений украинских городов, Харьков находится на третьем месте после Киева и Одессы.

«Я второй раз в Харькове - это зеленый, чистый, красивый город. Очень удивил меня. Такие семинары мы уже провели в Киеве, Одессе, Львове, а сегодня научим харьковчан, как быть более открытыми для гостей, гибкому ценообразованию в гостиницах и как показать уникальность Харькова», - отметил Заманов.

ЄБРР виділить 250 мільйонів доларів на закупівлю вантажних вагонів для українських залізницьЄвропейський банк реконструкції і розвитку буде фінансувати закупівлі “Укрзалізниці” на вантажні вагони по проекту загальною вартістю понад 250 мільйонів доларів. Про це розповів голова правління УЗ Войцех Балчун на своїй сторінці в Facebook. Зокрема, “Укрзалізниця” і ЄБРР підписали угоду про попередні умови фінансування.

В офісі” Укрзалізниці “підписали угоду про попередні умови фінансування з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку на придбання нових вантажних вагонів. Загальна оціночна вартість проекту становить 260 млн доларів США. З них 150 млн доларів – кредитування від ЄБРР, 110 млн доларів – за рахунок інших джерел фінансування УЗ, – повідомив Балчун.

За словами Балчуна, відповідно до Стратегії розвитку на 2017-2021 роки “Укрзалізниця” буде і надалі інвестувати в оновлення рухомого складу за рахунок внутрішніх ресурсів і залучених коштів.

На Донетчине появится мобильная установка по утилизации люминесцентных ламп

Утилизация люминесцентных и энергосберегающих ламп
В Донецкой области скоро появится первая в Украине передвижная, сертифицированная по европейским стандартам установка по утилизации люминисцентных ламп стоимостью 30 млн грн. Об этом на своей странице в Facebook сообщил глава Донецкой военно-гражданской областной администрации Павло Жебривский.

"Вскоре на Донетчине появится первая в Украине передвижная, сертифицированная по европейским стандартам установка по утилизации люминисцентных ламп. Она сможет выезжать в любую точку Донецкой области, сможет и на предприятия заезжать (она максимально безопасна, ее защитная зона - 300 метров). Стоимость установки - 30 млн гривень", - написал руководитель области. По его словам, эта установка будет собственностью КП "Донецкий региональный центр обращения с отходами".

"Надеемся, на ней это коммунальное предприятие сможет еще и деньги зарабатывать, заключая договоры с предприятиями на утилизацию этих отходов", - подчеркнул Жебривский.

“УкрАгроКом” інвестує $1 млн в модернізацію Олександрійського цукрозаводу


Фото: Олександрійський цукровий завод

“З початку придбання заводу 10 років тому ми інвестували в його модернізацію $ 5 млн. До кінця цього року буде інвестовано $ 1 млн”, – сказав агентству “Інтерфакс-Україна” директор з виробництва заводу Олег Покотило. За його словами, вказані кошти підуть на поліпшення якості цукру та енергоефективності виробництва.

“Зараз встановлюємо твердопаливні котли, які використовують рослинні залишки замість дорогого і нестабільного в ціні природного газу. Будемо використовувати власні залишки від переробки цукрового буряку”, – додав він.

В результаті установки таких котлів компанія розраховує заощадити на виробництві цукру $ 1,5 млн щорічно. Зараз “УкрАгроКом” розглядає можливість інвестування в подальшу модернізацію заводу $ 5 млн.

Комерційний директор компанії Павло Фесюк уточнив, що в 2016/2017 МР (МР, маркетинговому році – серпень-вересень) Олександрійський цукровий завод виробив 30 тис. тонн цукру, в новому сезоні цей показник збережеться.

“УкрАгроКом” в 2016 році експортував 8 тис. тонн цукру, що в 20 разів більше, ніж в попередні два-три роки. Основними експортними ринками були країни Азії, Північної Африки, ЄС.

Під урожай 2017 року компанія засіяла цукрового буряку 6,4 тис.га (10% своїх посівних площ), що відповідає показнику попереднього року. Компанія також працює над нарощуванням молочного поголів’я.

“Зараз потужність нашого молочного бізнесу становить 5 тис. голів. Поки ми маємо 3,8 тис. голів, плануємо до кінця цього року наростити до 4,2 тис. голів. Ми постійно переглядаємо селекцію, підвищуючи продуктивність тварин, їх генетичні показники”, – додав комерційний директор “УкрАгроКом”

Група в даний час орендує близько 75 тис.га сільгоспугідь в Кіровоградській і Дніпропетровській областях, має елеваторні потужності на 353 тис. тонн одноразового зберігання зерна. Поголів’я ВРХ в господарствах становить 3,8 тис., свиней – 11,5 тис.

Хорватская Crosco пробурит в Украине 12 скважин«Укргаздобыча» и хорватская компания Crosco Integrated Drilling & Well Services Ltd» подписали два контракта на бурение 12 новых скважин. Об этом  сообщается на сайте компании.

«Crosco Integrated Drilling & Well Services Ltd с удовольствием объявляет о подписании контрактов на бурение и скважинные работы с украинским государственным предприятием «Укргаздобыча», одним из крупнейших операторов нефтяной и газовой промышленности в Украине», - говорится в сообщении.

Отмечается, что первый контракт на бурение шести скважин общей стоимостью 23,4 млн евро (лот 10) был подписан 6 июня 2017 года. Второй контракт, еще на шесть скважин, стоимостью в 23,6 млн евро (лот 8) подписан 4 июля 2017 года.

Буровые работы по первому контракту будут вестись с наземной буровой установки EMSCO-605, по второму контракту - с буровой установки Р-67. Начало буровых работ запланировано на третий квартал 2017 года. Crosco планирует бурение четырех скважин в год.

У Костянтинівському районі побудують фермерське зерносховищеКерівник підприємства «Урожай» Ольга Федорова перемогла в обласному конкурсі проектів «Український донецький куркуль».

Підприємець планує побудувати зерносховище в селі Осинове Костянтинівського району. Гроші на цей проект, 500 тис. грн, дає обласна та районна влада. Ще півмільйона гривень – власні кошти підприємства, пише Життя, передає elevatorist.com.

«Ми вирощуємо зерно 17 років. Але кожен раз після збирання змушені продавати врожай зернотрейдерам за низькою ціною. Все тому, що його ніде зберігати. Ми пробували здавати зерно на зберігання великим компаніям, але вони беруть за це значні кошти, нам теж невигідно. Найкраще – мати своє зерносховище. Сподіваюся, що до листопада цього року ми його зведемо. Плануємо, що воно буде на 1000 тонн зерна. Пшеницю доведеться продати відразу, а ось соняшник будемо вже зберігати до весни, тоді його ціна найвища на ринку», – розповіла Ольга Федорова директор ТОВ «Урожай».

В Киеве откроют крупнейший в Украине паспортный сервисВ столице 12 августа откроют крупнейший в Украине паспортный сервис. Об этом сообщает государственное предприятие "Документ".

"12 августа государственное предприятие "Документ" откроет крупнейший в Украине паспортный сервис по оформлению биометрических загранпаспортов и ID-карт. Он заработает в Киеве на третьем этаже универмага "Украина", который расположен на площади Победы", - говорится в сообщении. Как отмечается, новый столичный центр станет 26 в сети паспортного сервиса.

Его площадь составляет 1400 квадратных метров. Сейчас идет ремонт помещения и устанавливается оборудование. Для приема документов, фотографирования и снятия биометрических данных будут использоваться 27 рабочих станций. Получить готовые документы граждане смогут в 9 окнах выдачи.

Планируется, что новый центр, который будет функционировать по принципу открытого пространства, в день сможет принять свыше 1500 человек.

"Руководство предприятия в новом центре гарантирует своим клиентам комфорт и скорость оформления документов. До последнего ажиотажа, вызванного отменой безвизового режима, на все процедуры тратилось не более 20 минут", - говорится также в сообщении.

В предприятии также планируют расширить Центр обслуживания граждан во Львове (ул.Словацкого, 1).

Продовження не забариться.

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, прес-служб органів влади, підприємств, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7423 1851 9075

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments