galynash (galynash) wrote,
galynash
galynash

На Парламентських виборах зробіть урок із Президентських!


Сергій Рубан 8/4/2019
#Я_Підтримую_Порошенка
Так вже сталося, що в цьому році нас чекає не одне потрясіння, а цілих два! Ну це, не враховуючи ті потрясіння, які не заплановані, і можуть цілком імовірно бути, маючи такого сусіда-агресора. Перше ми пережили, Президентські вибори, які затьмарили всі попередні, мабуть найбрудніші, з найбільшою кількістю претендентів за всю історію України і з найнепередбачуванішим завершенням! (про стадіони і аналізи вже навіть не хочу і згадувати). Друге потрясіння (планове) – ще попереду! Парламентські вибори не за горами, а вже цієї осені! І, чогось мені здається, що ці вибори будуть ще більш брудними.
Президент (той що вже новий, але ще не легітимний) до сих пір мовчить, про плани свої не розказує (мабуть це якась страшна тайна), але «у нього» вже лякають достроковими виборами до ВР. Так що, цілком можливо, що друге потрясіння буде позаплановим і відбудеться трошки раніше.
Звичайно кількість партій, які підуть на вибори буде теж немалою, і бюлетень, знову, як кулеметну «лєнту», прийдеться нести до кабінки для голосування в двох руках.
Президентські вибори 2019 року показали, що передбачити чи щось спрогнозувати – діло невдячне взагалі, тому навіть не буду намагатися.
«Президент Порошенко - програв вибори, але виборов дещо дуже важливе – повагу і гідність, європейські принципи мирної передачі влади - речі, нереалістичні для 90% українського політикуму» - заявила після результатів ІІ туру Ірина Геращенко. Дійсно, з нею не можна не погодитись! Тисячі людей вперше в історії прийшли подякувати Порошенку на Банкову! Так не проводжали жодного Президента! І я ніколи не повірю, що цим людям платили за проведену акцію. І дійсно, все відбулось по європейському! Пам’ятаєте, як після введення воєнного стану, всі експерти на всіх каналах про узурпацію влади трубили? Але цього не відбулось, узурповувати владу Порошенко не став, адмінресурс не використав (як Кучма з Януковичем). Вперше Президент після програшу, не сказав «сфальсифіковано», а відразу ж привітав опонента! Привітав опонента вже після результату екзитполу! Хоч після того бруду, що вилито було на Президента командою опонента і телеканалами олігархів-покровителів (чого тільки братовбивство коштує), не кожен би так і зміг! Але Порошенко зміг, продемонструвавши всьому світові той рівень демократії, який досягнуто у нашій країні саме за президентства Порошенка.
Та вернемось до майбутніх парламентських виборів. Партій буде багато, амбіції зашкалюють, партії-карлики (ну це ті, лідери яких набрали на президентських виборах від 0,007 до 1,5 відсотків) знову повірять в те, що саме їм українці довірять їхню долю.
Особисто для мене, як простого українця, який проживає в Україні і виїжджати за кордон не збирається, чітко вимальовується така картина: за крісла у ВР будуть змагатися проукраїнські (проєвропейські) сили, антиукраїнські (проросійські) та оті сили, які до сих пір мовчать. Останні (ті, що мовчать і чіткої позиції свого курсу не розголошують), щоб не розгубити електорат, мовчатимуть як можна довше, можливо до самих виборів.
Порошенко заявив, що з політики не йде і вже закликав всі демократичні проєвропейські сили об’єднатися, щоб не допустити реваншу. І це дійсно сміливий крок, до цього жоден із Президентів у політиці не залишився. Чи це буде «Солідарність» чи якийсь блок, але точно буде. Хтось навіть хоче назву «25».
Взагалі-то, я вважаю, що 25%, 73% - це відверта спекуляція і треба якомога менше використовувати ці цифри, забиваючи ними свідомість людей. Чому?
По-перше, 40% виборців взагалі не прийшли на вибори! Тобто ці проценти вже складені з майже половини українців. Тому, коли нам постійно розказують, що за Зеленського – 73% УСІХ українців, то це чиста брехня.
По-друге, Порошенко забезпечивши демократичні вибори в цілому, до кінця не усвідомив менталітет більшості українців. Це коли за 200 грн. – спостерігач чи член комісії може робити лихі дива. І ці лихі дива робилися! Вони робилися по селах (де в комісіях куми, свати, сусіди і т.д.), по містах, де влада була перевзута чи перекрашена, чи відверто антиукраїнська. Там були і «вкиди», і «померлі» голосували і протоколи малювали так як треба (ну хто коли перераховував хоч одну дільницю?!). Ви тільки вдумайтесь - Вперше в історії діючий Президент по екзитполам (не тільки національного, а й тих, що відверто працювали на замовлення опонентів) набирав більше процентів чим реально (причому в обох турах)!!! Такого просто не буває! В діючих президентів похибка завжди у вищу сторону, а не в нижчу!!!
Тобто ще раз наголошу, маніпуляція з процентами – це зло. Навіть аватарки з числом «25» - немовби людям вбивають в голову, що більше бути вже не може!

Тому, підсумовуючи все сказане, хотів би звернутися до проукраїнських сил, які підуть на Парламентські вибори. Зробіть урок із Президентських! Не допустіть тих помилок, що допустив Порошенко, наступивши на ті ж граблі, що і Ющенко (недостатня інформованість населення про досягнення, гнила команда, слабкі штаби по регіонах, відсутність в більшості виборчих дільниць спостерігачів тощо)! Начштабу по виборам Мєдвєдєв (кандидата Порошенка) за тиждень до виборів заявляє, що комісії в багатьох областях недеформовані, не вистачає людей! Про це на брифінгу перед ІІ туром стурбовано говорять і журналісти! Як таке взагалі може бути? Та ці люди в комісіях повинні були бути готовими за рік до виборів! Ці люди повинні не в ФБ сидіти і силою мірятися, та політичні картинки розроблять, а піти в комісії і спостерігачі, щоб жоден голос не був сфальсифікований, не допустити «вкидів», не дозволити «голосувати померлим і тим, хто не прийшов на вибори». Ці люди повинні стояти біля голови комісії і кожну «галочку» на бюлетені провірять, а не вірить на слово! Вибачте, в туалет чи пообідать, по-черзі ходить, бо вкинуть пачку заготовлених бюлетенів – справа декількох секунд!
Що зараз потрібно зробити Порошенку, якщо вже він заявив, що переходить в жорстку опозицію і не дозволить відбутися проросійському реваншу:
- Оновити, причому суттєво, команду! Це не складно, багато зрадників вже відсіялись, а багато вірних людей показали, що будуть боротися за демократичні європейські цінності до перемоги!
- Не розгубити той електорат, який вірив і вірить Порошенку, який оцінив успіхи і досягнення Президента за 5 років і який маже на хліб масло чи варення, а не намагається мазати Томос, мову і безвіз!
- Дійсно спробувати об’єднати всі демократичні сили!
- Спостерігачі на виборах, як і члени комісій, повинні бути провіреними людьми, щоб навіть думки не було у голів комісій сфальсифікувати вибори, навіть у самому маленькому місті чи селі, на самій віддаленій від цивілізації дільниці! І уже треба таких людей шукать!
- Контроль за новою владою повинен був жорстким і дієвим. Всі помилки новообраного Президента і його команди (а вони безперечно будуть) максимально висвітлювати в ЗМІ, налагодивши співпрацю з відомими блогерами (які і так, переважно всі, підтримували Порошенка). Так сказать тією ж монетою…

Думаю, що битва за Україну ще попереду. І програти демократичним силам ще й парламентські вибори, буде означати поразку у цій битві. Можливо навіть у війні….
P.S.
Прошу максимально поширити, поставити «+» чи «-» в коментарях або доповнити статтю коментарями свого бачення утвердження демократії в Україні та збереження європейського курсу! https://www.facebook.com/groups/IsupportThePresidentPoroshenko/permalink/2141675862789820/
Tags: #Я_Підтримую_Порошенка
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments