galynash (galynash) wrote,
galynash
galynash

ВАЖКО ДАТИ ВИЗНАЧЕННЯ - ЩО НАСПРАВДІ ВІДБУВАЄТЬСЯ В УКРАЇНІ

Виктор Федорончук
June 26, 2019

Дивлячись на цей розгульний шабаш в Україні, важко дати визначення - що насправді відбувається: реванш руського міра, реванш олігархату, реванш совка, реванш бидла, реванш обіжених, реванш програвших...
Всього потрохи і все дуже несистемно.
Але якщо обєднати все до купи - то теперешній стан речей можна назвати реваншом носіїв старої морально-цінностної моделі, яка сформувалася в Україні за 24 роки і існувала до 2014 року. В якій всі привикли жити і виживати - від найвищих посадових осіб і олігархів, типу Коломойського до останнього бомжа.
Основними рисами такої моделі є лицемірство, продажність, кумовство, рішалово, безпринциповість, "кради в міру і іншим не заважай", нерівність перед законом, безкарність провладних груп і політиків, кругова порука, безвідповідальність, непрофесіоналізм, кастовість структур...
.
А вершиною морально-цінністної моделі в Україні, найбільшою цінністью, яку кожен старається хоч в якісь мірі одержати і потім хизуватися перед всіма іншими - це безкарність: можливість порушувати закон і не нести за це відповідальності. Це як вища нагорода в загальній суспільній грі "існування в Україні" в рамках старої моделі цінностей.
Такий неписаний, але загально прийнятий суспільний контракт влаштовував практично всіх і тому виявися дуже живучим.
Кожен, хто в тій, чи іншій мірі прийняв таку модель в якості власної філософії і платформи для відносин з суспільством, старався в міру свої розпущенності хизуватися і демонструвати всі вище перераховані "цінності", показуючи таким чином всім: "Я свій, я згоден грати в цю гру. Я досяг успіху в цій грі".
Нова модель, яку пропонував і пропонує команда Порошенка, заснована на традиційних цивілізованих цінностях - є абсолютно протилежною і тому дуже важко сприймалася суспільством. Фактично на сьогодні таких не більше 15-20% населення країни.
Решта населення (незалежно від статків і суспільного стану) просто чекали, коли буде можливість вернутися до старих порядків, до часів, коли можна буде продавати і продаватися наліво і направо, торгуючи всім, що сьогодні має хоть якусь ціну: службове становище, державне майно, совість, право голосу, гідність, порядність. Коли можна буде використовувати владу, звязки і хабарі як спосіб збагачення і метод знищення конкурентів.
Теперішній шабаш "реваншистів" - це по суті торжество прихильників старої "системи цінностей". Вони відчули, що тепер можна знову жити за старими правилами, що більше не треба прикидатися чесними людьми, патротами і надолужують згаяний час, можливості і незароблені гроші.
А запєвалою цього шабашу є призедент зеленський і його команда, які демонстративно діють в рамках нової-старої моделї цінностей прямо таки в ідеально-вискрастилізованому форматі. Де всі "цінності" - доведені до кінцевої форми абсурду.
І поки негатив від цього абсурду не торкнеться кожного зебіла особисто - зебіли будуть в захваті від такої поведінки свого кумира, адже вона повністью узгоджується з особистою житєвою філософією зебіла.
І взагалі, в рамках старої української моделі загально-прийняттих ціностей - сильна центральна влада - не передбається апріорі. Влада має бути досить слабкою, щоб не мішати всім іншим грати в цю гру і не вмішуватися в якості сильного гравця. Суспільний контракт в старій моделі передбачає, що головні посадові особи мають мати обмежені можливості і не можуть із-за своїх низьких інтелектуальних можливостей використати переваги свого владного становища для тотального виграшу - переваги, які надаються владним становищем мають бути компенсовані слабким розумовим рівнем особистості.
Тому теперішній призедент влаштовує досить велику частку населення України, особливо тих, хто займає вищі ешелони в соціально-суспільній піраміді. І найнищий, найбільш массовий прошарок - теж, тому що дає таким ілюзію рівних можливостей в суспільній грі "обманюй і получай за це нагороди".
А Порошенка суспільство не прийняло тому, що він почав ламати цю гру, цю систему цінностей і старався переписувати суспільний контракт, почавши з себе.
https://www.facebook.com/viktor.fedoroncuk/posts/2404748966249072

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments