galynash (galynash) wrote,
galynash
galynash

Taras Chornovil - Прослухав виступ Зеленського в Давосі...🥺😳🥵

22/1/2020
Кілька перших рефлексій:
1. Було соромно.
2. Чого приходив? Може сказати щось хотів? То чому не сказав?
3. Практично не відривався від написаного тексту. Лише пару разів за все зачитування з листочка підвів погляд в зал і спробував зобразити якісь емоції. Читав невпевнено, нечітко. Надіюся, що перекладачу дали текст виступу, інакше це було не по людськи.
4. Про російську війну проти України таки згадав, як і про анексію Криму. Хоч то добре. Я й на таке не очікував. Але це був дуже відосіблений фрагмент, який штучно вставили в текст, бо "так треба". Коли йшла фраза, як у нас все чудесно з розвитком і процвітанням, але перешкоджають дві речі, чекав, що одна з них буде про війну, агресію, палиці в колеса від Росії, оббріхування нею України. Не згадав. Проблема - недоінвестованість і ще якась деталь (вибачайте, не запам'ятав).
5. Сам текст виступу, на мій погляд, засадничо невірний. Голе фантазерство про те, як ми станемо лідером у Центральній Європі, як необхідно й мудро інвестувати в Україну тощо. Ідеї для пропагандистського виступу, загалом, вірні, але на фоні того всього, що на Заході знають про наш реверс реформ, реванш, всевладдя Коломойського, це було смішно й наївно. На таке нікого не купиш.
6. Сама структура виступу не була дуже складною, але для Зеленського з його тупуватим викладом навіть це виглядало недоречним. Згадалося, як чи Толстоухов, чи хтось ще, переконував Анну Герман: "Навіщо ти йому (Януковичу) такі завумні виступи пишеш? Йому мудре не личить, не його воно".
7. Теза про "Нову нормальтність", яку повторив кілька разів була з замахом на оригінальність, але в контексті надто обережного й непослідовного виступу не спрацювала через дріб'язковість прикладів та боязнь більш жорстко пройтися по темі рашистської агресії.
8. Потім, на мій жах, Зеленського не відпустили, а модератор посадив його поряд і почав задавати питання (4 дуже простих, без підколок та складностей). Тут я зрозумів, що все, що було перед тим - це іще не зовсім соромно...
Щоб не було надмірно довгого тексту, публікую зараз цю першу частину, а рефлексії (це не аналіз, аналізу це дійство не заслуговує, а лише враження) щодо відповідей на питання опублікую трошки пізніше.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1056597981371397&id=100010636159003
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment