galynash (galynash) wrote,
galynash
galynash

Слуги завалили підготовку "пакунків малюка". Чого чекати далі?

https://youtu.be/K_TN_hniHeI 6/8/2020
Автор: Мангуст (за матеріалами ЗМІ)


Замість "пакунку малюка" породіллям видаватимуть картку з грошима
Яна Міланова

29 липня,2020Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою замість "пакунка малюка" породіллям будуть видавати соціальну банківську картку з 5 тисячами гривень на рахунку.

Відповідне рішення уряд ухвалив під час засідання 29 липня.

Документ презентувала міністр соціальної політики Марина Лазебна, яка зазначила, що 5 тисяч гривень — це монетизація за пакунок малюка, який нині перестали видавати через його відсутність. Зокрема, не були проведені тендери на закупівлю пакунків, і у багатьох пологових будинках вони вже скінчилися.

За її словами, соціальну спецкартку оформлюватимуть у ПриватБанку і видаватимуть під час виписки з пологового. Крім того, компенсацію можна буде отримати протягом 12 місяців і витрачати виключно на закупівлю дитячих товарів і гігієнічних засобів для породіль.

На уточнювальне запитання прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, чи можна буде за ці кошти купити цигарки, алкоголь чи бензин, Лазебна заявила, що на картці нібито стоятиме обмеження на такі покупки.

"Витратити ці кошти можна буде виключно на дитину. Товари для породіль, які будуть продаватися за спецкарткою, відстежуватимуть, зокрема, через заклади, які будуть брати участь у програмі", — сказала міністерка.

Вона також повідомила, що 5 тисяч гривень — це більше, ніж коштував пакунок малюка. Його вартість була близько 4 тисяч гривень.

"У бюджеті є 1,2 мільярда гривень на компенсацію за ці фізичні пакуночки. Тендер (на їх закупівлю — ред.) не відбувся. Це максимальна сума, яку можливо було зробити, не залучаючи тендерну процедуру", — пояснила Лазебна.

Своєю чергою, проти постанови виступив представник федерації роботодавців України, який зазначив, що 40 підприємств, які брали участь у програмі збору пакунку малюка, зараз залишаться ні з чим, оскільки повірили державі. Зокрема, інвестували у виробництво, створили нові робочі місця і не їхня провина, що тендер не відбувся.

Шмигаль запевнив його, що підприємці від нововведення тільки виграють, оскільки батьки все одно будуть витрачати кошти на дитячі програми.

Що відомо
*У 2018 році в Україні запровадили проєкт із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка". До нього входили засоби гігієни, одяг та інші необхідні речі з догляду за немовлям.
*Влітку 2020 року повідомлялося, що у багатьох пологових будинках в Україні вже закінчилися пакунки малюка або скоро закінчаться, а нові не закупили.

З КОМЕНТАРІВ НА ЮТЮБІ
--Моя внучка народила у січні. Отримала у пологовому будинку Одеси на третій день " Бебі - бокс".
Дуже багато гарних речей для дитини. Мої діти все купили до пологів. Але в цьому пакунку все дуже якісне. Бодіки з натуральної бововни. На всі розміри. Я не буду все перераховувати. Все якісне. Коробка і та дуже міцна. З коробки ми зробили маленьку шафу для іграшок. Мої онуки підготували до народження дитинки все. А є сім'ї, яким цей "Бебі - бокс " буде великою підтримкою. Вже не буде.
Я розумію так, що Зе та його команді це не треба, то й не треба людям.
--Беби-бокс не просто бонус для молоденьких мам. Это ещё и момент обучения/воспитания мам/пап. В наборе лежат предметы о которых ЗЕмамы/папы не вспомнят даже за пятьдесят тысяч гривен.
Этот момент сколько стоит?!
--Навіть таку дрібницю як "бебі бокс" пустили по пи... В пологовому просто дають папірець про те, що наразі боксів немає, і батьки мають звернутись (шукай ще куди звернутись!), та написати заяву- коротше- одна суцільна возня з папірцями. Цей бокс був створений в першу чергу для дітей які живуть в неблагополучних сім'ях. Більшість забезпечених мам готуються заздалегіть і бокс просто приємна дрібничка, на кшталт уваги від держави: "ми тут і пам'ятаємо про вас". Що ж про дітей з тих самих сімей, де вони, цитию: "низької якості", то тепер ви отримаєте папірець і (можливо) гроші, якщо знайдете кого треба у десятках кабінетів. Здається мені, що деякім мамам просто буде не до пошуків відповідальних з тими папірцями. Тож... з сумом і журбою, я вітаю 73%. Ви зробили їх разом... УСІХ малюків нашої країни
--Що, знову Зе сцикун "під особистий контроль взяв?" . Ото зе-чума бубонна, вже і до немовлят добрався... Ну що, мамочки, які голосували "по-приколу", як вам "прикольчик"?
--ЗЕлепупень собі памперси від дітей віджав, ну що зробити, йому теж треба 😂
--Помимо прочего, эти же подгузники покупались государством ОПТОМ и напрямую у производителей!
А теперь будет ОДИН магазин на область, где можно будет потратить эти 5000 и он сможет установить любую наценку.
Не нравиться?
Езжайте в Киев отоваривать эту зе-карту!
--Я майбутній ТАТО, ми з дружиною в шоці!!! Зелена гнида є ЗЕлена гнида !!!Реваншистське ЧМО, діти - це святе!!!
--Скільки українців тепер залишаться без роботи.Автор а хочешь подскажу где искать первопричину всего эжтого : посмотрите кому принадлежат те магазины товаров для новорожденных в которых можно будет атаваривать данную карточку . Ведь не дать родителям тратить деньги на сигареты или алкоголь эти деньги можно только ограничев точки в которых эта карточка будет действовать . больше никак ведь банк не видит какой товар приобретают ему просто приходит сумма!
а так очень простая схема : Правительство определякет пару сетей магазинов в которых можно отаварить данную карточку ( конечно собственники этих магазинов уже определенны) далее магазины поднимают цены на свои товары на 50% а то и вообще вдвое, и вместо того бебибокса что давал барыга денег хватит на памперсы ну может еще и на пару сосок. а сети дают откат в проверяющий орган и все ДОВОЛЬНЫ!
--Интересно сколько теперь сердечек на мамских чатиках зелупенскому прилетит ...?!
--І скоріш за все ці ж молоді батьки голосували за Зю, тепер мають...
--Пора уже Зелёную соплю упаковать в покунок малюка и подкинуть к стенам Кремля.
--Володимиру Олександровичу не вистачає памперсів..закінчилися після спілкування з кадировим і пуйлом..що поробиш..молоді батьки все розуміють і залюбки поділяться..вони ж напевно за нього голосували..бо було "па пріколу"?
--Який прекрасний бебібокс був: все необхідне для малюка ! Щось я дуже сумніваюся, що не можна буде купляти всяку всячину, в тому числі і бухло
--Зеленые гниды даже уже забрали пакунки для новонародженых.
-- А где брать товары в селе? Раньше всё получали в коробке - открывай и пользуйся!
--Типу нам і так до того було мало низького приросту населення. Тепер ще менше причин народжувати
--При такой инфляции смогут купить молодые родители необходимые вещи ребенку на 5 тысяч? Выгодно, наверное, тем, которые рожают и живут за эти деньги, а о детях сильно не переживают и лоббировали этот вопрос.
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments