galynash (galynash) wrote,
galynash
galynash

Борщ - наш!

Читаю сьогодні у Чекалкина : Маю повинитися... Десь півтора місяці тому сиділи з друзями на терасі відомого ресторану на вулиці Володимирський у Києві. Нашу увагу привернув хлопчина з буйною шевелюрою, який дуже емоційно щось доводив англійською по телефону своїм співрозмовникам.
На наше зауваження, чому той хлопець так голосно спілкується, заважаючи всім присутнім, офіціантка відповіла, що це – шеф-кухар і співзасновник ресторану.
Потім я дізнався, що його ім’я Євген Клопотенко. Він - популяризатор української їжі і громадський діяч, що завзято захищає права українців на об'єкти світової кулінарної спадщини.
Борщ - наш!
Євген хоче запатентувати назву "борщ" і приналежність борщу до України. Кулінар розповів: "На 120% борщ український, навіть на 170% він український. Радянський Союз "забрав" собі їжу інших націй, і потім, коли Союз розпався, Росія нібито як наступниця СРСР, всю їжу приписала собі. Сказали, що "це ж було в Радянському Союзі, то й борщ є наш. Але є одна прикольна штука, я коли її знайшов, зрозумів, що уже й не треба нічого доводити. Одним із засновників радянської кухні є Похльобкін. Ти відкриваєш його, а він такий радянський пропагандист, і там є просто одне речення: "Борщ – це українська страва".
За словами Євгена, ЮНЕСКО має внести борщ в перелік нематеріальних цінностей України.

Борщ. Секретний інгредієнт. СІМЕЙНИЙ БОРЩ ЄВГЕНА КЛОПОТЕНКА

Останній, завершальний епізод серіалу «Борщ. Секретний інгредієнт». Женя Клопотенко їде в місце, де він виріс, додому до своїх батьків.
Виявляється готувати Женю вчив його тато. І першою стравою був саме борщ: на ребрах з поросяти та квасолею. Женя розкрив батькам секрет, що вже тоді таємно вдосконалював страву квашеними томатами. А батьки зізнаються, що вже довго чекають від сина онуків.
Дуже тепла і домашня серія про любов, підтримку і звичайно борщ.
https://youtu.be/wuKHsNwWWTk

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments