galynash (galynash) wrote,
galynash
galynash

МИ З ВАМИ ПРОГНИЛИ І ДЕГРАДУВАЛИ.


На фото автор Karl Volokh
December 2, 2020
Ви ж, напевно, вважаєте, що мене на цьому відрізку життя найбільше засмучує і бісить недолуга зелена влада з її нікчемним очільником, совковим менталітетом і тотальною залежністю від олігархів? Помиляєтеся. Весь цей жах, бардак і деградацію я передбачав (і верещав про це ультразвуковим фальцетом) ще два роки тому, а фактор Ковіду їх лише посилив. Але в дні, кожен із яких нагадує про Майдан, не можу не проводити певні паралелі.
Спільним у двох ситуаціях є економічна криза і стрімкий ріст невдоволення населення ситуацією в країні і політикою влади. Саме це вивело людей на вулиці в 2013 (побиття студентів було лише приводом). Все решта відрізняється, як небо і земля. Бо тоді протести були небезпечними, а результат непередбачуваним, адже...
1.Янукович спирався на могутнє системне ОЗУ під назвою Партія Регіонів. Нічого подібного в Зеленського немає. Він, практично, нічим не керує, вертикалі (крім МВС) паралізовані й просто створюють видимість урядування. Навіть власну «монобільшість» він не здатний змусити голосувати за потрібні йому закони, тому доводиться постійно докупати голоси.
2. ОЗУ Януковича зі своїм очільником встигли вкрасти за роки керівництва державою десятки мільярдів доларів і могли витрачати цей ресурс на будь-які свої потреби - від медійних до найму тітушок чи фінансування Антимайдану. Попри декілька серйозних (збережених чи відновлених після Порошенка) корупційних схем, обсяг зловживань сьогодні не йде навіть близько в порівняння з домайданним. Та ж митниця (єдина велика корупційна годівниця, до якої не дійшли руки в постмайданної влади) є джерелом доходів для чималої групи злодіїв, а не централізованого потоку, як це було за Зека.
3. Янукович був жорстким авторитарним керівником із відверто кримінальним менталітетом. Янелох, як би критично ми до нього не ставилися, не є ані жорстоким, ані безжальним, ані продуктом тюремної субкультури. При всіх його недоліках, він артист і професорський син. Тобто, ідея «втопити у крові» у нього навряд чи виникне.
4. У протистоянні з Майданом в Януковича був прекрасно тренований, зомбований і добре пригодований Беркут, значна підтримка інших силових структур і тисячі інфільтрованих туди російських агентів. Нічого подібного сьогодні немає. Очільник МВС (один із керівників Майдану, організатор добробатів і Нацгвардії) ніколи не віддасть наказу про силовий розгін учасників протестних акцій. А якщо його усунуть, то генерали, яких він призначив на керівні посади за заслуги на війні (ті ж Жуков, Фацевич, Троян, Крищенко та інші) ніколи такий наказ підлеглим не ретранслюють. А ті й не виконають.
Іншими словами, тривалий жорсткий Майдан нам цього разу, швидше за все, не знадобиться. Достатньо пару днів вивести на вулиці Києва (бажано, й інших ключових міст) пару сотень тисяч людей - і ми змусимо цю владу зробити все, що потрібно - від формування Уряду національного порятунку до конституційної реформи чи дострокових виборів (небажано лише на цьому етапі починати з президентських). І ми зможемо повернути країну на нормальний шлях розвитку.
Але станом на сьогодні жодна протестна акція більше 10-15 тисяч людей не збирала (я був, практично, на всіх і тішити себе ілюзіями не налаштований). Причому, я ж не про електоральне болото Зеленського кажу. А навіть активні в дроченні комп‘ютерної клавіатури патріоти лінуються відірвати свої сраки від диванів і виявити свою незгоду і протест у зрозумілій для влади формі.
І досить уже прикриватися впливом олігархічного телевізора, який би ганебний і брехливий він не був. Саме ми, патріотичні ЛОМи, майже нероздільно задаємо тренди в Фейсбуці. А це вплив на мільйони людей, не рахуючи їхніх друзів і «чад із домочадцями». А результату немає. І я починаю боятися, що вся справа в фінансуванні, що без підтримки олігархів навіть патріотичну спільноту масово на вулиці не вивести, що настільки ми з вами прогнили і деградували.
Ось від цього я скаженію і не знаходжу собі місця.
П.С. Якщо розділяєте таке моє занепокоєння, перепостіть. Можливо, ще до когось дійде.
https://www.facebook.com/karl.volokh/posts/3371024413025779
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments